KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 8526387
nr 852 6387
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), signerad 19/70, 69x59
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
450 kr
måndag 14 oktober 2013
kl 18:13:28
8/10 16:43:14
13/10 22:11:43
400 kr
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis